Plynová pištoľ Cuno Melcher P08 čierna, kal.9 mm

Plynová pištoľ Cuno Melcher P08 čierna, kal.9 mm

Doručenie za 2 až 5 dní

Záruka 2 roky

199 € s DPH

Výrobca: Cuno Melcher

Kópia populárnej nemeckej pištole z II. svetovej vojny P08 Parrabellum. Kapacita 4 náboje.
S pomocou nadstavca je možné strieľať rakety a iné pyrotechnické výrobky. Zbraň má celokovovú konštrukciu. Pištoľ má originálny dizajn, je vysokokvalitne spracovaná.
Ide o jedinečnú repliku tejto vojenskej zbrane, samozrejmosťou je kvalitná nemecká výroba. Vyznačuje sa vysokou spoľahlivosťou aj napriek zložitému nabíjaciemu systému.
Pri použití na sebaobranu je reálna účinnosť plynových či korenistých nábojov na vzdialenosť do 4 m.
Originál Luger P.08 je jedna z najznámejších pištolí sveta. V Európe je známejšia pod názvom Parabellum - "Parabella". Originál pištoľ bola vyvinutá George Lugerom z jednej z prvej komerčne úspešnej samonabíjacej zbrane - pištole C93 – vynálezcu Huga Borchardta, ktorý sa inšpiroval systémom guľometu Maxim. Pištoľ Luger si v roku 1898 nechal patentovať Georg Luger. Od roku 1900 ju začala v Nemecku vyrábať továreň Ludwiga Loeweho Deutsche Waffen-und Munitionsfabriken (DWM).
Pištoľ bola zvyčajne veľmi dobre spracovaná, vo svojej dobe išlo o jednu z najspoľahlivejších samonabíjacích zbraní. Hlavnou nevýhodou bola pomerne vysoká výrobná náročnosť, nevhodná pokiaľ ide o služobnú zbraň. Pištoľ bola vyrábaná v mnohých variantoch. Pištoľ je všeobecne známa najmä ako "pénulaosmička", "nulaosma". Teda P08. V skutočnosti toto populárne označenie platí iba pre jej variant tak, ako bolo oficiálne prijaté do výzbroje Reichswehru pred WWI. To znamená pištoľ Luger s hlavňou dlhou 98 mm, kalibru 9 mm Luger, bez automatickej dlaňovej poistky a s výstupkom na pripevnenie nadstavbových pažieb.
Plynové zbrane značky CUNO MELCHER majú označenie C.I.P. a nemeckú testovaciu značku PTB.

Plynová pištoľ Cuno Melcher P08 čierna
Plastový kufrík
Návod
Záručný list

Výrobca:Cuno Melcher
Dodacia lehota:na sklade
Záručná doba:24 mesiacov
Farba:čierna
Kaliber:9 mm
Typ:pištol plynová
Počet rán:4
Veľkosť zbrane:stredne veľká
Hmotnosť:900 g
Celková dĺžka:220 mm
Pažba:drevo
NAD 18r.NAD 18r.:Áno

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info